Zgrzewanie polietylenu to proces, który powszechnie wykorzystywany jest w wielu zakładach oraz firmach. Dzięki niemu można szczelnie zamknąć opakowanie foliowe, a następnie obkurczyć je na zabezpieczanym produkcie – rozwiązanie to jest prostsze i bardziej wydajne niż klasyczne pakowanie w kartonowe opakowania lub owijanie streczem. Przypatrzymy się jednak temu zagadnieniu bliżej.
Każda folia wielowarstwowa, w zależności od grubości oraz gęstości, posiada swoją temperaturę zgrzewu, poziom przezroczystości, czy też stopień kurczliwości, które należy dobierać według własnych, indywidualnych potrzeb. Zgrzewanie PE to proces, dzięki któremu na trwałe łączy się ze sobą dwie warstwy folii. Aby móc to zrobić należy upłynnić fragmenty folii, a następnie ścisnąć je ze sobą. Podczas opisanego zgrzewania polietylenu dochodzi do wymieszania się cząsteczek, które po ochłodzeniu tworzą jednolitą masę (zgrzew).
W przeciwieństwie do innych zapięć, typu zatrzask, zgrzewu PE nie da się otworzyć bez rozerwania całej warstwy.
Obecnie na rynku sprzedawane są różne maszyny do pakowania w folię polietylenową. Każda zgrzewarka do folii PE ma inną konstrukcję, rozmiar oraz sposób działania, dlatego też łatwo dopasować je do wymagań konkretnej linii pakującej.
Zgrzewanie polietylenu odbywa się na różne sposoby. W zależności od obranej metody wyróżnia się między innymi zgrzewanie:
W zakładach z różnych sektorów gospodarki bardzo chętnie i często sięga się po zgrzewarki do folii PE kontaktowe. Metoda ściskania znana jest od wielu lat, dzięki czemu została dopracowana w najmniejszym detalu. Z jej pomocą można zabezpieczać zarówno żywność, elektronikę, a także produkty o regularnych i nieregularnych kształtach.
Zgrzewanie folii polietylenowej nie jest skomplikowane, wymaga jednak znajomości tworzywa i parametrów, które trzeba zastosować w maszynach. Chcesz wykorzystać na swoim zakładzie zgrzewanie polietylenu? Sprawdź zatem oferowane przez nas: