Zarówno pojęcie copaking, jak i konfekcjonowanie produktów odnoszą się do ich pakowania i przepakowywania. Jednak z punktu widzenia usług i outsourcingu w tym zakresie widoczna jest jedna główna różnica pomiędzy nimi. Chodzi o zakres, jaki obejmują. Sprawdź, czym właściwie są i jak je od siebie odróżnić.
Aby lepiej zrozumieć różnicę, koniecznie należy zacząć od definicji. A więc co-packing – co to jest? Jest to pojęcie, które bezpośrednio odnosi się kompleksowych usług pakowania oraz przepakowywania produktów detalicznych. Decyzja o powierzeniu takich zadań zewnętrznej firmie może stać się dla producenta lub dystrybutora znaczącą oszczędnością.
Jeśli z kolei chcemy opisać — co to jest konfekcjonowanie, to można je określić jako kompletowanie przedmiotów, które wchodzą w skład jednego zamówienia. Można więc śmiało powiedzieć, że stanowi ono jeden z elementów co-packingu.
Firmy, które zajmują się tym profesjonalnie, najczęściej wykorzystują maszyny pakujące, które ułatwiają i przyspieszają pracę, a dodatkowo są bardzo dokładne. Niezbędne staje się stosowanie niezbędnych materiałów, a pośród nich ważne miejsce zajmuje folia poliolefinowa.
Maszyny do pakowania nie są dostępne w każdej firmie produkcyjnej. W związku z tym odpowiednie przygotowanie towarów do sprzedaży może stanowić problem. W takich sytuacjach dobrym wyborem będzie właśnie zlecenie outsourcingu. Usługa co-pakingu może być spersonalizowana i brać pod uwagę wymagania i założenia promocyjne danej firmy.
Popularne jest konfekcjonowanie produktów spożywczych, które w pełni przygotowuje je do sprzedaży. Takie usługi sprawiają, że Twoje produkty trafiają na rynek w swojej najlepszej wersji.